Jautājumi un atbildes

atbildes:

Cik maksā apdrošināšanas polise?

Veselības apdrošināšanas polise PRIORA maksā, sākot no 92,52 eiro, bet PRIORA Plus – no 309,73 eiro. Precīzu polises cenu noteiksim pēc pieteikuma izskatīšanas.

Kāda vecuma cilvēkiem iespējama veselības apdrošināšana?

Mūsu apdrošināšana pieejama cilvēkiem vecumā no 1 līdz 60 gadiem ar iespēju pagarināt polisi līdz 65 gadu vecumam.

Kādu smagu slimību ārstēšanu sedz polise?

Apdrošināšanas programmā ietvertas tādas smagas slimības kā vēzis, bakteriālais meningīts, miokarda infarkts, aplastiskā anēmija, insults, aktīvā tuberkuloze, nieru mazspēja un citas. Segsim Baltijas valstīs labāko speciālistu sniegtos ārstēšanas un operācijas pakalpojumus. Turklāt apdrošināšana atlīdzinās izdevumus arī nākamajā ārstēšanās gadā pat tad, ja tev nebūs iespējas pagarināt polisi.

Kādu finansiālo atbalstu sniedz ceļojumu apdrošināšana?

Ceļojumu apdrošināšana pasargāsi tevi no finansiāliem zaudējumiem, ja gadīsies saslimt, iegūt traumu vai iekļūt nelaimes gadījumā ārzemēs. Turklāt smagas slimības vai traumas gadījumā segsim arī ceļa izdevumus tavam ģimenes loceklim pie tevis.

Kādus zobārstniecības pakalpojumus iespējams apmaksāt?

Mūsu polise apmaksā konsultācijas, mutes dobuma higiēnu, neatliekamo palīdzību, rentgenu, datortomogrāfiju, vietējo anestēziju, terapeitiskos un ķirurģiskos zobārstniecības pakalpojumus 50 % apmērā.

Ko sniedz PRIORA Plus polise?

PRIORA Plus polise nodrošina lielāku segumu zobārstniecības pakalpojumiem. Tāpat tā sedz pakalpojumus, kas tiek nodrošināti ambulatori vai dienas stacionārā (konsultācijas, izmeklējumi, ārstniecība). Pacienta iemaksa tiek apmaksāta 100 % apmērā. Konsultācijas, diagnostiskie izmeklējumi, laboratoriskie izmeklējumi, ārstnieciskās manipulācijas, fizikālā terapija, valsts neatliekamā medicīniskā palīdzība un citi pakalpojumi tiek apmaksāti 75 % apmērā.

Kā var saņemt nodokļu atlaidi?

  • Lai saņemtu nodokļu atvieglojumus, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniedz Gada ienākumu deklarāciju. Tagad to  vari izdarīt dažu minūšu laikā, izmantojot Elektroniskās deklarēšanās sistēmu (EDS)

  • Deklarāciju par iepriekšējo gadu vari iesniegt, sākot ar 1. martu. Ir iespējams deklarēt maksājumus arī par iepriekšējiem trīs gadiem, ja tas nav izdarīts līdz šim

  • Deklarācijai jāpievieno maksājumus apliecinoši dokumenti, jānorāda summa, savs norēķinu konts un jāapstiprina deklarācija

  • Kopā par medicīnas izdevumiem vari iegūt IIN atmaksu 20% apmērā no veiktajiem maksājumiem, taču šī summa nedrīkst pārsniegt 213,13 EUR. Ja atgūstamā summa ir lielāka, tad atlikumu vari pārcelt uz nākamajiem gadiem.

  • Pēc deklarācijas iesniegšanas VID veiks nodokļu atvieglojumu aprēķinu un pārskaitīs nodokļu atvieglojumu naudu uz norādīto bankas kontu trīs mēnešu laikā no iesniegšanas brīža