Šogad pieaudzis velosipēdu zādzību skaits - īpašniekus aicina uzmanīties

Lai gan velosezona oficiāli vēl nav sākusies, jau vērojams augsts velosipēdu zādzību skaita pieaugums. Valsts policijas dati liecina, ka šogad reģistrēti jau 267 velosipēdu zādzības gadījumi. Saskaņā ar ERGO datiem arvien biežāk tiek saņemti arī apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi par velo zādzībām –vidējā izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība ir aptuveni 500 eiro.

Līdz ar silto laiku, velo sezona faktiski ir iestājās daudz agrāk par oficiālo atklāšanu. Martā jau esam saņēmuši pirmo atlīdzības pieteikumu par velo zādzībām, kur atlīdzībā tika izmaksāti vairāk kā 800 eiro. Aktīvajā velo sezonā katru mēnesi tiek saņemti vairāki atlīdzību pieteikumi, bet lielākais zādzību pieteikumu skaita pieaugums vērojams tieši pēc oficiālās velo sezonas atklāšanas – maijā. Tas ir laiks, kad sezona tikko sākusies, velosipēdu īpašnieki, iespējams, vēl nav padomājuši un iegādājušies velosipēdu drošības saslēgus un apdomājuši visus drošības pasākumus, savukārt garnadži ir modri un izmanto iespēju, jo sezona sākumā arī nozagto pārvietošanās līdzekli ir iespējams ātri realizēt. Tāpēc šajā laikā vajadzētu būt īpaši piesardzīgiem,” norāda Ritvars Heniņš, ERGO Risku parakstīšanas departamenta vadītājs.

Apdrošināšanas sabiedrība ERGO kopā ar Valsts policiju aicina būt uzmanīgiem un rūpīgi izvēlēties kvalitatīvus drošības sistēmu risinājumus, kā arī neatstāt velosipēdu bez pieskatīšanas ne uz ielas, ne sabiedriskos pasākumos vai publiskās vietās, kā arī rūpēties, lai dzīvesvietā velosipēds ir pieslēgts vai atrodas aiz slēgtām durvīm.

Lai gan populārs ir uzskats, ka velosipēdu zādzības visbiežāk notiek publiskās vietās, jāatzīst, ka no pieteikumiem redzam, ka tikpat liela daļa velosipēdu zādzību notiek tieši dzīvesvietā - atstājot velosipēdu daudzdzīvokļu māju kāpņu telpās, cilvēki tos pat nepieslēdz, domājot, ka drošību garantē durvis ar kodu, labas kaimiņu attiecības u.tml. ERGO īpašuma apdrošināšanas polisēs ir iekļauta velosipēdu apdrošināšana un esam novērojuši, ka ik gadu tieši pavasarī klienti arvien vairāk piesaka velosipēdu zādzības,” atklāj R.Heniņš.

Analizējot apdrošināšanas pieteikumus, ERGO speciālisti novērojuši, ka visbiežāk tiek zagti nepieslēgti velosipēdi vai tie, kas ir saslēgti ar nepietiekami kvalitatīvu saslēgu.

Līdz ar to ERGO aicina būt uzmanīgiem, izvēlēties atbilstošu drošības līdzekli un ievērot vairākus drošības noteikumus:

- Lai pasargātu velosipēdu no garnadžiem, svarīgi izvēlēties drošu un kvalitatīvu velosipēda saslēgu. ERGO eksperti iesaka izvēlēties U-veida saslēgus vai metāliskas salokāmās drošības slēdzenes.
- Drošības saslēgus eksperti aicina lietot to pat tad, ja velosipēds tiek atstāts uz neilgu brīdi vai it kā šķietami drošā vietā, piemēram, kāpņu telpā vai pagalmā.
- Izvēloties novietošanas vietu, svarīgi ievērot, lai vieta, kur velosipēds pieslēgts, ir stabila, lai garnadzim to nebūtu iespējams pārvietot kopā ar velosipēdu.
- Tāpat svarīgi, lai izvēlētā vieta būtu droša, piemēram, velo novietnē vai novērošanas kameru tuvumā. Tas būtiski mazinās iespēju, ka garnadzis mēģinās nozagt velosipēdu tieši šajā vietā, turklāt zādzības gadījumā, viņu būs vieglāk notvert.
- ERGO eksperti atgādina neatstāt personīgās mantas uz velosipēda vai tā groziņā, jo arī tās var kļūt par garnadžu mērķi.
- Papildus drošībai velosipēdu ieteicams reģistrēt Ceļu satiksmes drošības direkcijā, lai pēc zādzības, noķerot zagli, īpašniekam būtu iespējams pierādīt, ka velosipēds pieder viņam.

Papildu informācijai:
Agnese Grīnberga
ERGO komunikācijas vadītāja
Tālr.: 67081941, mob. 22323988
E-pasts: agnese.grinberga@ergo.lv

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.