Rīgā bērni varēs pārbaudīt savas velobraukšanas prasmes

Tēva dienas festivālā 9.septembrī no plkst. 12.00 līdz 16.30 Vērmanes dārza teritorijā bērniem līdz 12 gadu vecumam būs iespēja pārbaudīt un uzlabot savas velobraukšanas prasmes. To jau otro gadu piedāvās ERGO veloskola, kurā īpaši veidotā trasē katram bērnam būs iespēja veikt praktiskās braukšanas vingrinājumus un pārvarēt dažādus šķēršļus. Bērniem šī trase būs interesants piedzīvojums un izaicinājums, bet vecākiem ļaus labāk saprast, cik prasmīgi velobraucēji ir viņu bērni un kādas iemaņas varbūt vēl vajadzētu apgūt papildus.

Par sekmīgi izpildītiem velobraucēju praktiskās braukšanas pārbaudījumiem ERGO veloskolā bērni saņems arī apliecību.

“Pārvietošanās ar velosipēdu kļūst populārāka, un arvien vairāk bērnu ar velosipēdu brauc ne tikai vasaras mēnešos, bet izmanto to arī kā ikdienas pārvietošanās līdzekli, dodoties uz mācību iestādēm septembrī. Vienlaikus jāatzīmē, ka ERGO velosezonas laikā saņem virkni apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu par bērnu traumām, kas gūtas, tieši braucot ar velosipēdu. Situācijas, ar kurām sastopamies ikdienā, uzskatāmi parāda, ka šādu traumu skaitu ir iespējams mazināt, pieradinot bērnus ikdienā ievērot elementārus drošības pasākumus. Ir svarīgi, lai bērni pārzina nozīmīgākos drošības principus dažādās situācijās, it īpaši pārvietojoties pilsētās. Pērn ERGO veloskolu dažādu pasākumu ietvaros apmeklēja 1500 bērnu. Šogad, turpinot tradīciju un organizējot ERGO veloskolu dažādu pasākumu ietvaros Latvijas pilsētās, redzam, ka bērnu un vecāku interese ir ļoti liela – jau gandrīz 1000 bērnu dažādās Latvijas pilsētās, tai skaitā Talsos, Valmierā, Ventspilī, Rīgā un Preiļos, ir apguvuši svarīgākās ceļa zīmes un drošas braukšanas prasmes. Bērni ar lielu interesi piedalās šajās praktiskajās mācībās un cenšas iegaumēt visas instruktoru norādes. Turpinot izglītot bērnus un veicinot bērnu drošību uz ceļa, šajā nedēļas nogalē organizējam ERGO Veloskolu Tēva dienas festivāla ietvaros Vērmanes dārza teritorijā, kur gaidīsim visus mazos velobraucējus, kuriem ir interese pārbaudīt un pilnveidot savas velobraukšanas prasmes,” stāsta Ingrīda Ķirse, ERGO valdes locekle Baltijā.

Ik gadu velobraukšanas sezonā pieaug ERGO saņemto apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits par nelaimes gadījumiem, kuros cietuši bērni, un aptuveni 20% no negadījumiem ir saistīti tieši ar velobraukšanu. Turklāt var novērot, ka traumas, kas gūtas, braucot bez atbilstoša aizsargekipējuma, ir daudz nopietnākas. Biežākās traumas, ko bērni parasti gūst, ir dažādi sasitumi, ceļgalu traumas, smadzeņu satricinājumi. Tāpēc ERGO speciālisti atgādina – vecākiem būtu vērts regulāri pārliecināties ne tikai par bērna velosipēda tehnisko stāvokli, bet arī pārbaudīt, vai, piemēram, ķiveres, ceļu un elkoņu aizsargi ir lietošanas kārtībā un nav bojāti. 

ERGO atgādina, ka saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu braukt ar velosipēdu ceļu satiksmē patstāvīgi atļauts no 10 gadu vecuma, un velobraucējam jābūt velosipēdista apliecībai. Drošībai velosipēdistam jālieto ķivere un, pārvietojoties diennakts tumšajā laikā, – atstarojoša veste.
 

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.