Pavasarī un vasarā būtiski pieaug saņemto pieteikumu skaits par automašīnu vējstiklu bojājumiem

Saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības ERGO saņemto KASKO atlīdzību pieteikumu statistiku pavasarī un vasarā arvien biežāk tiek pieteiktas atlīdzības par bojātiem automašīnu vējstikliem. Salīdzinājumā ar ziemas un rudens sezonu šādu pieteikumu skaits gada siltajā periodā ir par aptuveni 30 % lielāks. ERGO dati liecina, ka vidēji katrs desmitais KASKO apdrošināšanas polises īpašnieks ir vismaz vienu reizi vērsies ar atlīdzības pieteikumu par automašīnas vējstikla bojājumu.

Ik gadu ERGO saņem vairāk nekā 1000 pieteikumu par automašīnu vējstiklu bojājumiem. Automašīnu vējstiklu bojājumi viennozīmīgi ir biežākais pieteiktais negadījums KASKO apdrošināšanas ietvaros. Saskaņā ar ERGO datiem, šī gada pirmajos četros mēnešos saņemti 328 atlīdzību pieteikumi un apdrošināšanas atlīdzībās klientiem izmaksāti jau gandrīz 100 000 eiro. Ņemot vērā šo negadījumu biežumu, kā arī izmaksas, kas veidojas, ja nepieciešama automašīnas vējstikla nomaiņa, pēdējā gada laikā arvien lielāku interesi ERGO klienti izrāda par iespēju apdrošināt vējstiklus kopā ar OCTA apdrošināšanas polisi. Šādu klientu skaits šogad, salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo laika periodu, pieaudzis par 8 %. 

ERGO dati liecina, ka tieši gada siltajā sezonā risks bojāt automašīnu vējstiklu palielinās. Tas skaidrojams ar to, ka īpaši vasaras periodā cilvēki ievērojami biežāk izbrauc ārpus pilsētas, kur nereti ir neizbēgama pārvietošanās pa grants ceļu. Tāpat arī šajā periodā aktīvi tiek veikti ceļu seguma darbi, kas nozīmē, ka autovadītāji ir spiesti pārvietoties pa pagaidu grants vai šķembu ceļiem. Braucot pa grants ceļiem, visbiežāk automašīnu vējstikli tiek bojāti, kad no garām vai priekšā braucošas automašīnas uz augšu tiek mesti akmeņi vai šķembas. 

Attīstoties tehnoloģijām, arī automašīnu aprīkojums kļūst daudz “gudrāks” un dārgāks, piemēram, vējstikla, kurā iestrādāti sensori, nomaiņa gadu vecai automašīnai var izmaksāt gandrīz 2000 eiro. Deviņus gadus vecas automašīnas vējstikla nomaiņa var prasīt vairākus simtus eiro. Tās ir ievērojamas summas. Tomēr mūsdienās ir iespēja noteikta lieluma vējstikla bojājumus arī novērst, veicot to labošanu, aizkausējot. Praksē redzam, ka daudzi autovadītāji nav informēti par šādu iespēju, proti, ja vējstikla plaisas vai bojājuma diametrs nepārsniedz divu eiro monētas lielumu un ja bojājums ir vismaz 10 cm attālumā no vējstikla malas, tad to iespējams novērst, turklāt izmaksas būs nesalīdzināmi mazākas nekā visa vējstikla nomaiņa. Šāds tehnoloģisks risinājums noteikti autovadītājiem ietaupa pat vairākus simtus eiro. Lai būtu iespējama vējstikla labošana, ir svarīgi operatīvi sazināties ar speciālistiem, lai plaisa neveidojas lielāka un lai bojājumā neuzkrājas netīrumi,” stāsta apdrošināšanas sabiedrības ERGO Riska parakstīšanas departamenta direktors Ritvars Heniņš.

Lai pasargātu automašīnas vējstiklus no bojājumiem, ERGO un Drošas braukšanas skolas speciālisti iesaka:

•    Ievērojiet lielāku distanci aiz priekšā braucošās automašīnas, pārvietojoties pa grants ceļiem vai šosejām pavasara un vasaras periodā;
•    Ja vējstiklā ir radušies nelieli bojājumi, nekavējoties vērsieties pie vējstiklu remonta speciālistiem;
•    Nedarbiniet logu tīrīšanas slotiņas uz sausa stikla, jo tādā veidā vējstiklā veidojas mikroplaisas, kas ilgtermiņā ietekmē tā izturību. Logu tīrīšanai vienmēr izmantojiet arī vējstiklu tīrīšanas šķidrumu;
•    Sekojiet līdzi logu tīrīšanas slotiņu kvalitātei, nepieciešamības gadījumā tās mainot;


Papildu informācijai: 
Agnese Grīnberga
ERGO komunikācijas vadītāja
Tālr.: 67081941, mob. 22323988
E-pasts: Agnese.Grinberga@ergo.lv