Par dzīvības apdrošināšanas ieguldījumu fondu izmaiņām

Vēlamies informēt par izmaiņām dzīvības apdrošināšanas ieguldījumu fondu klāstā, kas neprasa rīcību no klientu puses un stāsies spēkā ar 2018. gada 5. decembri.

Lai piedāvātu pēc iespējas labāku ieguldījumu fondu klāstu, pagājušajā gadā ERGO uzsāka jaunu ieguldījumu fondu atlases kritēriju izveidi Baltijas valstīs. Fondu atlases noteicošie kritēriji bija: fonda lielums, mazāka pārvaldības maksa, viena no lielākajiem pasaules ieguldījumu pētījumu uzņēmuma Morningstar reitingi (lielākā daļa fondu ir novērtēti augstākajās kategorijās – četras vai piecas zvaigznes), kā arī citi nozīmīgi kritēriji.


Atbilstoši izstrādātajiem kritērijiem tika izvēlēti un ERGO piedāvāto fondu sarakstā iekļauti 11 dažādi ieguldījumu fondi, kas nodrošina iespēju veikt ieguldījumus lielākajos pasaules finanšu tirgos. 


Ņemot vērā iepriekš minēto, 2018. gada 5. decembrī (ieguldījumu vienību maiņas cenu datums) tiks veiktas izmaiņas esošajā ERGO fondu sarakstā. Sākot no minētā datuma, daži fondi vairs nebūs piedāvājuma klāstā, bet līdzekļi, kas atrodas šajos fondos, un turpmākās iemaksas tiks pārvietotas uz līdzvērtīgiem fondiem.


Klientiem, kuriem “Dzīvības apdrošināšanas ar uzkrājumu veidošanu fondos” līgumā ir iekļauts viens vai vairāki ieguldījumu fondi, uz kuriem attiecināmas izmaiņas, izmaiņas tiks veiktas automātiski un bez maksas atbilstoši zemāk esošajā tabulā norādītajai informācijai:Ņemot vērā, ka izmaiņas tiks veiktas automātiski, klientiem nav nepieciešams veikt kādas papildu darbības, bet gadījumā, ja klienti vēlas citus fondus no ERGO piedāvātā jauno ieguldījumu fondu saraksta, lūgums līdz 2018. gada 29. novembrim iesniegt iesniegumu par ieguldījumu fondu maiņu, izmantojot mansergo.lv. 

Informācija par jaunajiem ieguldījumu fondiem pieejama šeit


Neskaidrību gadījumā jautājumus varat uzdot, izmantojot klientu portālu mansergo.lv vai sūtot tos uz e-pastu dziviba@ergo.lv, vai zvanot darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17.00 pa tālruni 1887.