ERGO stipendiju šogad saņems 16 studenti

Publicēts: 05.09.2022.

Mērķtiecības veicināšana, pirmais pamatakmens patstāvīgās dzīves uzsākšanā un motivācija būt labākam - tie ir tikai daži no labajiem vārdiem, ko par ERGO stipendiju teikuši tās stipendiāti. Kopš 2001. gada, kad ERGO dibināja stipendiju jauniešiem, kuri palikuši bez vecāku apgādības, to saņēmuši vairāk nekā 90 jaunie studenti par kopējo summu pāri par 300 tūkstošiem eiro. Arī šoruden ERGO stipendiātu pulkam pievienojušies divi jauni studenti. Kopumā šajā mācību gadā stipendiju saņems 16 jaunieši. 

ERGO stipendijas jau 21 gadu palīdz izglītoties jaunajiem profesionāļiem, tā stiprinot ne tikai katra atsevišķa jaunieša attīstību un izaugsmi, bet arī Latvijas tautsaimniecību kopumā. Uzskatām, ka jebkuras valsts galvenais resurss ir gudri, izglītoti nozaru speciālisti, tāpēc esam gandarīti, ka ar šīs stipendijas palīdzību varam ne tikai izrādīt cilvēciskas rūpes par jauniešiem Latvijā, bet arī sniegt ieguldījumu Latvijas nākotnē. 

ERGO stipendiāti no vairāk nekā 15 augstskolām ir realizējuši sevi profesionāli, kļūstot par ārstiem, farmaceitiem, arhitektiem, ekonomistiem, komunikācijas speciālistiem, pedagogiem un citu profesiju pārstāvjiem. Vairāki no viņiem tagad jau izveidojuši paši savas stipendijas talantīgu jauniešu atbalstam.

2022. gada rudenī ERGO stipendiātu pulkam pievienojušies vēl divi jaunieši, kuri izvēlējušies studēt Latvijas Universitātes Datorzinātņu studiju programmā un Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāles Ārsta palīga studiju programmā.

"Veiksmīga uzņēmējdarbība neaprobežojas tikai ar finansiālā kapitāla vairošanu. Tā ietver arī kolektīvās rūpes un atbalsta sniegšana līdzcilvēkiem. Ir viegli gada bilancēs norādīt skaitļus un izmaksātās summas, bet neiespējami vārdos ietvert ieguldījumu, ko ERGO sniedzis jauniešiem - tie ir iedvesmojoši dzīvesstāsti, kas, summējoties un rezultējoties, spēj mainīt visas sabiedrības un valsts attīstību. Sakām lielu paldies par nenogurstošajām pūlēm un apņēmību ar stipendiju starpniecību padarīt Latviju un pasauli par labāku vietu mums visiem," pateicībā pauž Vītolu fonda valdes priekšsēdētāja Vita Diķe.