ERGO stipendija tiek pasniegta jau 20. mācību gadu

Publicēts: 05.10.2021.

Mērķtiecības veicināšana, pirmais pamatakmens patstāvīgās dzīves uzsākšanā un motivācija būt labākam - tie ir tikai daži no labajiem vārdiem, ko par ERGO stipendiju teikuši tās stipendiāti. Kopš 2001. gada, kad ERGO dibināja stipendiju jauniešiem, kuri palikuši bez vecāku apgādības, to saņēmuši vairāk nekā 90 jaunie studenti par kopējo summu pāri par 300 tūkstošiem eiro. Arī šoruden ERGO stipendiātu pulkam pievienojušies trīs jauni stipendiāti.

"Esam dziļi gandarīti, ka mūsu stipendijas jau 20 gadus palīdz izglītoties jaunajiem profesionāļiem, tā stiprinot ne tikai katra atsevišķa jaunieša attīstību un izaugsmi, bet arī Latvijas tautsaimniecību kopumā. ERGO stipendija nav tikai finansiāls atbalsts, tās ir rūpes un patiesi emocionālas attiecības ar mūsu stipendiātiem. Tās stiprinām arī ikgadējo tikšanās reižu laikā, kad kopā ar jaunajiem un esošajiem stipendiātiem iedvesmojam viens otru un atskatāmies uz kopīgi paveikto. Uzskatu, ka jebkuras valsts galvenais resurss ir gudri, izglītoti nozaru speciālisti. Tāpēc esam gandarīti, ka ar šīs stipendijas palīdzību varam ne tikai izrādīt cilvēciskas rūpes par jauniešiem Latvijā, bet arī sniegt ieguldījumu Latvijas nākotnē," norāda ERGO valdes locekle Baltijas valstīs Ingrīda Ķirse.

ERGO stipendiāti no vairāk nekā 15 augstskolām ir realizējuši sevi profesionāli, kļūstot par ārstiem, farmaceitiem, arhitektiem, ekonomistiem, komunikācijas speciālistiem, pedagogiem un citu profesiju pārstāvjiem. Vairāki no viņiem tagad jau izveidojuši paši savas stipendijas talantīgu jauniešu atbalstam.

2021. gada rudenī ERGO stipendiātiem pievienojušies vēl trīs jaunieši no Balviem, Daugavpils un Rīgas, kuri izvēlējušies apgūt Latvijas Universitātes Biotehnoloģijas un bioinženierijas programmu, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas programmu un Liepājas Universitātes Dizaina studiju programmu.

"Veiksmīga uzņēmējdarbība neaprobežojas tikai ar finansiālā kapitāla vairošanu. Tā ietver arī kolektīvās rūpes un atbalsta sniegšana līdzcilvēkiem. Ir viegli gada bilancēs norādīt skaitļus un izmaksātās summas, bet neiespējami vārdos ietvert ieguldījumu, ko ERGO sniedzis jauniešiem - tie ir iedvesmojoši dzīvesstāsti, kas, summējoties un rezultējoties, spēj mainīt visas sabiedrības un valsts attīstību. Jāatzīmē, ka, demonstrējot izcilu līderību, stipendiju dibinājusi arī ERGO valdes locekle Baltijas valstīs Ingrīda Ķirse, līdz ar to apliecinot ERGO vadības un darbinieku iekšējo vērtību saskaņu ar uzņēmumu kopējo vīziju. Vītolu fonds ir lepns, ka ceļā uz savu divdesmitgadi var sirsnīgi sveikt ERGO stipendijas to divdesmitajā jubilejā. Sakām lielu paldies par nenogurstošajām pūlēm un apņēmību ar stipendiju starpniecību padarīt Latviju un pasauli par labāku vietu mums visiem!" pateicībā pauž Vītolu fonda valdes priekšsēdētāja Vita Diķe.

Papildu informācijai:
Judīte Osīte-Fjodorova
ERGO Komunikācijas speciāliste
Tālr.: 67081940, mob. 29797738
E-pasts judite.osite@ergo.lv

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.