"ERGO Open 2020" Daugavpils posma vēstnese - Eiropas čempione Anastasija Kravčenoka

Informācija publicēta: 07.07.2020.

Šajā nedēļas nogalē, no 7. līdz 9. augustam, norisināsies jau ceturtais Latvijas čempionāta ERGO Open 2020 posms. Tas tiks aizvadīts Daugavpilī, kur iepriekš nav noritējis neviens no Latvijas pludmales volejbola čempionāta ERGO Open posmiem. ERGO Open 2020 Daugavpils posma vēstnese ir Eiropas čempione daugavpiliete Anastasija Kravčenoka.

Anastasija Kravčenoka priecājas, ka Latvijas čempionāta posms ir sasniedzis arī Daugavpili, kur sacensības notiks skaistā vietā un dos iespējas sevi apliecināt talantīgajiem pilsētas volejbolistiem.

Šosezon koronavīrusa “Covid-19” rediģētais starptautiskais kalendārs ļauj visus labākos Latvijas pludmales volejbolistus vērot Latvijas čempionāta “ERGO Open 2020” posmos. Izņēmums nebūs arī Daugavpils, kurā ar īpašu apņēmību laukumā dosies 2019. gada Eiropas čempione pārī ar Tīnu Lauru Graudiņu Anastasija Kravčenoka – šī ir viņas dzimtā pilsēta.

Pēdējoreiz Anastasija Daugavpilī, kā viņai palicis atmiņā, oficiālā cīņā piedalījās 2017. gada janvārī, kad spēlēja zāles volejbolu Baltijas līgā Daugavpils volejbola kluba “miLATss” rindās.

“Ļoti ceru, ka būs laba atmosfēra. Atnāks cilvēki, kas fano par mani un redz mūs spēlējam internetā vai televīzijā, bet nekad dzīvē nav mani redzējuši spēlējam klātienē,” saka Daugavpils posma vēstnese. “Esmu priecīga, ka posms būs Daugavpilī, jo tā būs iespēja arī vietējiem jauniešiem, kuri uz citām pilsētām spēlēt pludmales volejbolu nebrauc. Tā viņiem būs lieliska izdevība pārbaudīt savus spēkus un mācīties no labākajiem Latvijas spēlētājiem,” viņa uzsver posma nozīmi vietējo volejbolistu vidū. Nekāda satraukuma gan pirms Latvijas čempionāta posma, lai arī tas notiktu dzimtajā pilsētā, Anastasijai nav: “Tās ir sacensības, kas notiek diezgan bieži. Jau esam piedalījušās divos posmos, un satraukumam nav jābūt. Spēlētāji ir zināmi, atliek tikai spēlēt.”

Sacensības notiks Stropu ezera centrālajā pludmalē, kur Kravčenoka jau no 13 gadu vecuma ir piedalījusies pilsētas atklātajā čempionātā pludmales volejbolā. “Tur ne tikai var spēlēt volejbolu,” saka daugavpiliete. “Tā ir arī populārākā Daugavpils iedzīvotāju atpūtas vieta vasarā. Blakus ir ezers, kurā ir gara laipa ar baseiniem gan pastaigām, gan ūdens izklaidēm.”

Sagatavošanās posms līdz martam Anastasijai bijis saspringts – treniņnometnes, sparingspēles ar citu valstu sportistēm. “Bija ļoti interesanti, un gribējām sasniegt labāko rezultātu vasarā. Ļoti žēl, ka olimpiskās spēles nenotika…” Protams, sportisti grib spēlēt, un arī Anastasija nav izņēmums. “Bija arī asaras, taču domāju, ka šis gads varētu vairāk palīdzēt mūsu dueta izaugsmei, jo tas vairāk ietver darbu – sparingus, gatavošanos.”

Nastjai ar Tīnu vieta Tokijas spēlēs jau ir nodrošināta. “Gatavojamies, un, lai labāk sagatavotos, būs vairāk laika,” bilst vienmēr optimistiskā volejboliste. Tagad galvenais mērķis ir Eiropas čempionāts Jūrmalā, kas notiks no 16. līdz 20. septembrim. “Latvijas čempionātā esam jau aizvadījušas divus posmus. Laiks rit ātri, un drīz vien būs arī septembris,” saka sportiste.

Pirms tam atlicis vien ERGO Open 2020 posms Daugavpilī, pēc tam fināls Cēsīs. Un pēc tā Tīna ar Anastasiju ir pieteikušās dalībai Nīderlandes pilsētā Utrehtā nedēļu pirms Eiropas čempionāta paredzētajā “King of the Court” pasākumā. Ja viņas netiks uzaicinātas uzreiz pamatturnīra dalībnieču vidū, duets ir ar mieru spēlēt arī kvalifikācijā.

Par vietām Eiropas čempionātā Kravčenoka negrib runāt, jo pagājušajā gadā Latvijas duets diezgan negaidīti uzvarēja, un atkārtot šo sasniegumu Eiropas spēcīgāko sportistu konkurencē būs grūti. “Galvenais ir būt veselai un kvalitatīvi trenēties. Un augt tehniskā izpildījuma ziņā un psiholoģiskajā sagatavotībā,” saka volejboliste.

Arī Daugavpilī vēl nedrīkstēs būt pilnas tribīnes, un Latvijas čempionāta ERGO Open organizatori, rīkojoties atbildīgi un ievērojot Latvijas valdības noteiktos drošības pasākumus, kas nepieciešami “Covid-19” izplatības risku mazināšanai, ierobežos skatītāju vietu skaitu klātienē. ERGO kā čempionāta sponsors ir parūpējies par to, lai visos posmos sporta līdzjutējiem klātienē būtu nodrošināta pludmales apstākļos ērti lietojama roku dezinficēšanas iespēja. ERGO jau astoto gadu ir Latvijas čempionāta pludmales volejbolā atbalstītājs un sponsors. 

Sekot līdzi izšķirošajām svētdienas spēlēm sporta līdzjutēji varēs televizora ekrānos, vērojot tiešraidi LTV7 kanālā. 

ERGO Open 2020 Daugavpils posma kalendārs:

7. augusts no 16.00 – kvalifikācijas turnīrs
8. augusts no 9.00 – kvalifikācijas turnīrs un pamatturnīra spēles
9. augusts no 9.30 – 1/4 finālu un 1/2 finālu spēles 
9. augusts no 14.00 – spēles par godalgotajām vietām (tiešraide LTV7)

Vairāk informācijas par ERGO OPEN 2020 turnīriem: 

http://volejbols.lv/pludmales-volejbols 

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.