ERGO izmaksājusi ievērojamu atlīdzību ceļojumu apdrošināšanā

Apdrošināšanas sabiedrība ERGO izmaksājusi ievērojamu apdrošināšanas atlīdzību ceļojumu apdrošināšanas ietvaros, atlīdzinot medicīniskos izdevumus par kādas ceļotājas no Latvijas pēkšņu veselības sarežģījumu ārstēšanu Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV). Par pleca atslēgas kaula iekaisuma ārstēšanu, tai skaitā veiktu operāciju, ERGO šobrīd ir izmaksājusi atlīdzību – 40 tūkstošus eiro, kas ir pēdējā gada laikā lielākā ERGO izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība ceļojumu apdrošināšanā.

Dodoties uz ASV, ceļotājiem jāņem vērā, ka medicīnisko pakalpojumu izmaksas šajā valstī ir ļoti augstas, un tās var pat vairāk nekā 10 reizes pārsniegt ārstēšanās izdevumu summas Eiropā. Saskaņā ar ERGO statistiku, vidējā apdrošināšanas atlīdzība ceļojumu apdrošināšanas ietvaros par saņemtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem ASV pēkšņas saslimšanas vai traumas gadījumā sasniedz 5 720 eiro. 

Kopumā saskaņā ar ERGO statistiku visbiežāk dažādas traumas ceļotāji no Latvijas gūst, apmeklējot kalnu kūrortus Austrijā un Itālijā un nodarbojoties ar ziemas aktivitātēm. 

Daudzi ziemas aktivitāšu cienītāji ik gadu ziemas sezonā dodas uz kalnu kūrortiem. Austrija un Itālija ir starp populārākajiem ziemas aktīvās atpūtas ceļojumu galamērķiem Latvijas iedzīvotāju vidū. Turklāt Itālijā, tāpat kā Austrijā, ir vieni no dārgākajiem medicīnas pakalpojumiem Eiropā. Vidējā ERGO izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība par sniegtajiem medicīniskās palīdzības pakalpojumiem pēc gūtām traumām šajās valstīs sasniedz gandrīz 900 eiro, kamēr pārējās Eiropas valstīs – aptuveni 550 eiro,” skaidro apdrošināšanas sabiedrības ERGO Riska parakstīšanas departamenta direktors Ritvars Heniņš

Kamēr daļa ceļotāju no Latvijas dodas uz kalnu kūrortiem, citi dodas uz siltajām zemēm, lai baudītu vasarai raksturīgus laikapstākļus. Latvijas ceļotāju iecienītajos kūrortos Spānijā, Grieķijā, Turcijā, kā liecina ERGO speciālistu apkopotā informācija, ceļotāji visbiežāk saaukstējas, saindējas ar ēdienu vai gūst traumas, atpūšoties pie ūdens, piemēram, uzkāpjot uz jūras ežiem. 

Diemžēl daudzi joprojām bieži riskē paši ar savu un savas mantas drošību. Aptuveni trešdaļa ceļotāju no Latvijas dodas ceļojumos bez ceļojumu apdrošināšanas. Visas situācijas nevar iepriekš paredzēt, un tās var rasties dažādu apstākļu dēļ, īpaši attiecībā uz veselības stāvokli. Ceļojot pa Eiropu, iesakām noteikti noformēt arī bezmaksas Eiropas veselības apdrošināšanas karti jeb EVAK, kas dod tiesības Eiropas Savienībā un Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīs, kā arī Šveicē saņemt valsts apmaksātu neatliekamo un nepieciešamo medicīnisko palīdzību tādā pašā apjomā, kādā tā tiek nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem. Tomēr EVAK karte nesedz pacienta iemaksas, kas Eiropas valstīs var būt pat vairāk nekā 10 reižu lielākas kā Latvijā, kā arī klienta transportēšanas, palīdzības jeb glābšanas dienestu sniegto pakalpojumu un repatriācijas izdevumus. Tāpēc papildu drošībai, dodoties ārpus Latvijas, ir vērts iegādāties ceļojumu apdrošināšanu,” stāsta Ritvars Heniņš

Pēdējā gada laikā otru lielāko apdrošināšanas atlīdzību ceļojumu apdrošināšanā – 13 tūkstošus eiro – ERGO izmaksāja par kādam klientam sniegto medicīnisko palīdzību pēkšņas saslimšanas gadījumā Šveicē, savukārt trešo lielāko atlīdzību – gandrīz 11 tūkstošus eiro – ERGO izmaksāja par klienta saņemtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem Austrijā pēc gūtās traumas. 


Papildu informācijai: 
Agnese Grīnberga, 
ERGO komunikācijas vadītāja
Tālrunis: 67081941, 22323988
E-pasts: Agnese.Grinberga@ergo.lv

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.