ERGO Baltijas valstīs sasniegusi lielisku izaugsmi

2018.gada pirmajā pusgadā ERGO Baltijas valstīs sasniegusi labus rezultātus gan parakstīto apdrošināšanas prēmiju, gan peļņas ziņā. Kopumā ERGO Baltijas valstīs parakstīja apdrošināšanas prēmijas 128 miljonu eiro apmērā, kas, salīdzinot ar pērnā gada pirmo pusgadu, ir par 13 miljoniem eiro jeb 11% vairāk. Apdrošināšanas atlīdzībās ERGO saviem klientiem Baltijas valstīs izmaksāja 77 miljonus eiro, kas ir par 8 miljoniem eiro jeb 12% vairāk nekā pērn. ERGO peļņa sasniedza 6,8 miljonus eiro (2017.gada pirmajā pusgadā – 3,4 miljoni eiro).

ERGO valdes priekšsēdētājs Baltijas valstīs Dr. Kestutis Bagdonavičs: “Neraugoties uz ievērojamo klientiem izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apjomu, mums izdevies sasniegt parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoma pieaugumu un pozitīvu risku parakstīšanas rezultātu. Visās trijās Baltijas valstīs nedzīvības apdrošināšanas segmentā pieaudzis parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms visās biznesa līnijās. Dzīvības apdrošināšanas segmentā attīstība norit vienā līmenī ar tirgus kopējo attīstības tempu. Uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas jaunais bizness pozitīvi veicinājis apjoma pieaugumu.”

Apdrošināšanas atlīdzībās ERGO Baltijas valstīs šī gada pirmajā pusgadā izmaksājusi 77 miljonus eiro, kas ir par 12% vairāk nekā pērnā gada attiecīgajā periodā. Lielākie apdrošināšanas atlīdzību apjomi pieteikti galvenajos apdrošināšanas veidos: OCTA, KASKO un īpašuma apdrošināšanā. Lielākā apdrošināšanas atlīdzība šajā periodā 1,2 miljonu eiro apmērā pieteikta Igaunijā par zaudējumiem, kas radušies automašīnas un vilciena sadursmes rezultātā. Lielākās īpašuma apdrošināšanas atlīdzības pieteiktas komercīpašuma apdrošināšanā – Igaunijā (vairāk nekā 0,28 miljonu eiro apmērā),  Latvijā (0,2 miljonu eiro apmērā), Lietuvā (0,2 miljonu eiro apmērā).

Arī Latvijā ERGO palielinājis parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjomu. Nedzīvības apdrošināšanas segmentā ERGO parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms Latvijā šī gada pirmajā pusgadā pieaudzis par 13 % salīdzinājumā ar pērnā gada pirmo pusgadu. Savukārt pieteikto un izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apjoms Latvijā kopumā nedzīvības un dzīvības apdrošināšanā 2018. gada pirmajā pusgadā sastāda 20,7 miljonus eiro, tai skaitā 9,1 miljons eiro veselības apdrošināšanā, 4 miljoni eiro OCTA, 3,2 miljoni eiro dzīvības apdrošināšanā un 2,1 miljons eiro KASKO.

Komentējot nākotnes tendences, Dr.K.Bagdonavičs atzīmē: “Pērnā gada laikā Baltijas tirgu rentabilitāte ir uzlabojusies, tomēr lielā konkurence tirgū joprojām ir izaicinājums. Tirgus vide ir ļoti dinamiska, nepieciešami jauni risinājumi klientiem un jākoncentrējas uz darbības efektivitāti. Šogad mēs turpināsim koncentrēties uz mūsu tehniskā rezultāta un rentabilitātes uzlabošanu visās biznesa līnijās, kā arī izmantosim tirgus radītās iespējas, lai klienti varētu saņemt viņu vēlmēm atbilstošus pakalpojumu piedāvājumus un servisu.”

Papildu informācijai:

Agnese Grīnberga

ERGO komunikācijas vadītāja

Tālr.: 67081941, mob. 22323988

E-pasts: agnese.grinberga@ergo.lv

 

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.