Ar ERGO atbalstu norisināsies projekts "Labsajūtas mēnesis muzejā"

Visu oktobri Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā norisināsies pasākumu un nodarbību programma “Labsajūtas mēnesis muzejā”.

“Labsajūtas mēneša muzejā” programma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā tapusi sadarbībā ar apdrošināšanas sabiedrību ERGO.
 

Šobrīd, kad saistībā ar dažādiem pasaules notikumiem mentālā labsajūta ir kļuvusi par vienu no aktuālākajiem mūsu laika jautājumiem, arvien pieaug izpratne par to, cik svarīgi ir pievērst uzmanību gan ķermeņa, gan prāta veselībai. Vēsturiski muzeji izsenis uzskatīti par kultūras un zināšanu centriem, par vietām, kurās iespējams paplašināt priekšstatu par mums apkārtējo pasauli. Labsajūtas mēneša ietvaros Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) vēlas izcelt mākslas un mākslas muzeju potenciālu arī kā pozitīvas, nomierinošas un harmonizējošas sociālās pieredzes un kopības izjūtas sniedzējiem, pašapziņas un pašizziņas veicinātājiem.

Mūsdienās vienlīdz svarīgas ir abas – gan fiziskā, gan emocionālā veselība. Dažādi pasaulē veiktie pētījumi liecina, ka māksla ne tikai labvēlīgi ietekmē cilvēka kopējo veselības stāvokli, bet arī paaugstina dzīves un darba kvalitāti. ERGO kā darba devējs ikdienā rūpējas par saviem darbiniekiem, rīkojot dažāda veida apmācības un aktivitātes, piemēram, organizējot attālināti sporta nodarbības ergoterapeita vadībā, lekcijas par mentālās veselības tematiem un piedāvājot arī psihoterapeita konsultācijas, kas palīdz labāk izprast gan savas, gan apkārtējo emocijas. Lai veicinātu sabiedrības garīgo veselību, ERGO kā sociāli atbildīgs uzņēmums ar prieku iesaistās Labsajūtas mēneša programmā. Ceram, ka mākslas baudīšana šī mēneša ietvaros ikvienam muzeja apmeklētājam radīs mierpilnas un pozitīvas sajūtas,” saka Ingrīda Ķirse, apdrošināšanas sabiedrības ERGO valdes locekle Baltijas valstīs.

Plašāka informācija par Labsajūtas mēneša pasākumiem atrodama Latvijas Nacionālā mākslas muzeja interneta vietnē www.lnmm.lv.

Veselības un drošības pasākumi muzejā

  • Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.
  • Rekomendējam veikt bezkontakta norēķinus vai izmantot maksājumu kartes, kā arī reģistrēties lietotnē Mobilly, lai ērti un ātri iegādātos biļetes telefonā.
  • Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.
  • Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu, izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.
  • Nodarbību laikā lūgums lietot tikai personīgos darba instrumentus un materiālus (krītiņus, zīmuļus, dzēšgumijas, spilvenus sēdēšanai).
  • Aicinām iepazīties ar vispārīgajiem piesardzības pasākumiem LNMM apmeklējumam mājas lapas sadaļā COVID 19: http://www.lnmm.lv/lv/apmekle/covid_19.

 

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.