Rūpes par nākotni

Mēs esam raduši ik dienu rūpēties par jums, jūsu ģimeni un mājām. Taču tagad ir pienācis laiks, kad mūsu kopīgās mājas – daba mums apkārt – ir apdraudēta, un to nosargāt ir tikai mūsu pašu spēkos.

Mēs – ERGO – arvien vairāk pievēršam uzmanību saviem ikdienas paradumiem un mainām tos, lai rūpētos par vidi, kurā visi dzīvojam. Sāksim ar maziem soļiem, lai notiktu lielas lietas un pārmaiņas mūsu kopējās mājās – visā Latvijā, Baltijā un pasaulē!

Aicinām arī jūs paskatīties plašāk, pārdomāt savas izvēles un mēģināt mainīt savus paradumus ilgtspējīgas nākotnes vārdā.

Esam spēruši pirmos soļus, bet turpinām aktīvi strādāt, lai jau drīzumā papildinātu šo sarakstu ar aktivitātēm, ko īstenojam savā birojā un ārpus tā, rūpējoties par vidi.

Mēs birojā

  • Ikdienā rūpējamies par racionālu resursu pārvaldību, aicinot uzņēmumā strādājošos pārdomāti lietot elektrību, ekonomēt ūdeni un taupīt papīru. Ieviešot digitālos risinājumus, biroja darbā arvien aktīvāk izmantojam elektronisko parakstu, tādējādi samazinot papīra dokumentu apriti. 2021. gadā jau 75% darbinieku bija pārgājuši uz elektroniskā paraksta lietošanu ikdienā.
  • Izmantotajam papīram dodam otru dzīvi, regulāri to nododot otrreizējai pārstrādei. 2021. gadā otrreizējai pārstrādei esam nodevuši 3196 kg jeb 3,2 tonnas papīra.
  • Esam atteikušies no plastmasas glāžu un trauku lietošanas. Lai ikdienā veldzētu slāpes un uzņemtu nepieciešamo ūdens daudzumu, izmantojam katrs savu daudzkārtēji lietojamo ūdens pudeli, stikla glāzes vai personalizēto krūzīti.
  • Vismaz četras reizes gadā īstenojam izaicinājuma aktivitātes saviem darbiniekiem, mudinot viņus vairāk staigāt un izmantot videi draudzīgākus pārvietošanās veidus, kas vienlaikus arī veicina veselīga dzīvesveida īstenošanu.
  • No 2019. gada oktobra ERGO biroja kabinetos vairs nav atrodami atkritumu grozi un ir ieviestas centralizētās tvertnes atkritumu šķirošanai. Paralēli notiek regulāra darbinieku informēšana par pareizu atkritumu šķirošanu un tās ieguvumiem. Mēs apzināmies, ka atkritumu šķirošana ir viens no vienkāršākajiem, taču ļoti svarīgiem darbiem, ko ikdienā ikviens no mums var paveikt, rūpējoties par vidi.

Rūpēs par vidi kopā ar klientiem

Esam viens no pirmajiem apdrošinātājiem, kas saviem klientiem sniedza iespēju atteikties no veselības apdrošināšanas plastikāta kartēm un polišu aprakstu saņemšanas drukātā formā, 2019.gadā ieviešot jaunu risinājumu - ERGO veselības apdrošināšanas aplikāciju. 2021.gadā jau vairāk nekā 44 300 ERGO veselības apdrošināšanas klientu izmantoja šo aplikāciju, kurā visa nepieciešamā informācija pieejama digitāli.

Mēs sabiedrībā

Ik gadu organizējam pavasara meža stādīšanas talkas, kuru ietvaros mūsu darbinieki kopā ar saviem ģimenes locekļiem iestāda vismaz 3000 priedītes. Koku stādīšana ir viena no senākajām ERGO īstenotajām vides ilgtspējas iniciatīvām. Kopumā deviņu gadu laikā esam iestādījuši ap 30 000 koku dažādos Latvijas reģionos.