Rūpes par nākotni

Mēs esam raduši ik dienu rūpēties par jums, jūsu ģimeni un mājām. Taču tagad ir pienācis laiks, kad mūsu kopīgās mājas – daba mums apkārt – ir apdraudēta, un to nosargāt ir tikai mūsu pašu spēkos.

Mēs – ERGO – arvien vairāk pievēršam uzmanību saviem ikdienas paradumiem un mainām tos, lai rūpētos par vidi, kurā visi dzīvojam. Sāksim ar maziem soļiem, lai notiktu lielas lietas un pārmaiņas mūsu kopējās mājās – visā Latvijā, Baltijā un pasaulē!

Aicinām arī jūs paskatīties plašāk, pārdomāt savas izvēles un mēģināt mainīt savus paradumus ilgtspējīgas nākotnes vārdā.

Esam spēruši pirmos soļus, bet turpinām aktīvi strādāt, lai jau drīzumā papildinātu šo sarakstu ar aktivitātēm, ko īstenojam savā birojā un ārpus tā, rūpējoties par vidi.

Mēs birojā

  • Ikdienā rūpējamies par racionālu resursu pārvaldību, aicinot uzņēmumā strādājošos pārdomāti lietot elektrību, ekonomēt ūdeni un taupīt papīru. Ieviešot digitālos risinājumus, arvien aktīvāk izmantojot elektronisko parakstu, 2019.gadā, salīdzinājumā ar 2016.gadu, esam samazinājuši par 23,3%.
  • Izmantotajam papīram dodam otru dzīvi, regulāri to nododot otrreizējai pārstrādei. 2019.gadā otrreizējai pārstrādei esam nodevuši 2861 kg jeb 2,9 tonnas papīra.
  • Esam atteikušies no plastmasas glāžu un trauku lietošanas. Lai ikdienā veldzētu slāpes un uzņemtu nepieciešamo ūdens daudzumu, izmantojam katrs savu daudzkārtēji lietojamo ūdens pudeli, stikla glāzes vai personalizēto krūzīti.
  • Vismaz četras reizes gadā īstenojam izaicinājuma aktivitātes saviem darbiniekiem, mudinot viņus vairāk staigāt un izmantot videi draudzīgākus pārvietošanās veidus, kas vienlaikus arī veicina veselīga dzīvesveida īstenošanu.
  • No 2019. gada oktobra ERGO biroja kabinetos vairs nav atrodami atkritumu grozi un ir ieviestas centralizētās tvertnes atkritumu šķirošanai. Paralēli notiek regulāra darbinieku informēšana par pareizu atkritumu šķirošanu un tās ieguvumiem. Mēs apzināmies, ka atkritumu šķirošana ir viens no vienkāršākajiem, taču ļoti svarīgiem darbiem, ko ikdienā ikviens no mums var paveikt, rūpējoties par vidi.
  • 2019.gadā ieviesām jaunu risinājumu ERGO Veselības apdrošināšanas aplikācijā, kas nodrošina iespēju klientiem atteikties no veselības apdrošināšanas plastikāta kartēm. 2019.gadā no plastikāta karšu izmantošanas atteikušies jau 10 000 klientu. Tāpat arī ieviestais risinājums ļauj klientiem atteikties no polišu aprakstu saņemšanas drukātā formātā, jo visa nepieciešamā informācija pieejama veselības aplikācijā. No drukātā formāta informatīvajiem materiāliem 2019. gadā atteikušies 20 000 klientu.

Mēs klientiem un kopā ar klientiem

Esam vieni no pirmajiem apdrošinātājiem, kuri nodrošina iespēju veselības apdrošināšanas klientiem izmantot mūsu pakalpojumu, atsakoties no plastikāta karšu un drukāto informatīvo materiālu saņemšanas, tādējādi kopīgi rūpējoties par vidi. Visa nepieciešamā informācija mūsu klientiem ir pieejama mobilajā aplikācijā. Šo risinājumu līdz 2019.gada oktobrim kopumā jau izmanto 10 000 mūsu veselības apdrošināšanas klientu.

Mēs sabiedrībā

Ik gadu organizējam pavasara meža stādīšanas talkas, kuru ietvaros mūsu darbinieki kopā ar saviem ģimenes locekļiem iestāda vismaz 3000 priedītes. Koku stādīšana ir viena no senākajām ERGO īstenotajām vides ilgtspējas iniciatīvām. Kopumā deviņu gadu laikā esam iestādījuši ap 30 000 koku dažādos Latvijas reģionos.