ERGO saņem pirmos pieteikumus par vētras un krusas postījumiem

08.08.2023.

Apdrošināšanas sabiedrībā ERGO pieteiktas pirmās apdrošināšanas atlīdzības saistībā ar vakar, 7. augustā, notikušā negaisa, vētras un lielgraudu krusas nodarītajiem zaudējumiem. 58 % no tām ir KASKO atlīdzības par auto bojājumiem, bet 42 % – nekustamā īpašuma apdrošināšanas atlīdzības.

Pirmie pieteikumi jau uzreiz pēc notikušās dabas stihijas ERGO tika saņemti no Dobeles puses klientiem, taču uz šo brīdi kopumā ap 20 pieteiktie gadījumi liecina, ka gan iedzīvotāju autotransports, gan nekustamais īpašums ir nopietni cietis arī Rīgā, Daugavpilī un dažādās vietās Ropažu, Saldus, Jelgavas, Tukuma, Augšdaugavas u.c. novados.

Informācija par KASKO gadījumiem ERGO patlaban saņemta no Dobeles novada, kā arī no Rīgas, Brocēniem, Kalkūnes, Jaunpils, Valgundes. Tie galvenokārt saistīti ar to, ka lielie krusas graudi nodarījuši bojājumus automašīnu virsbūvei un stiklojumam. Krusa atstājusi buktes gan vieglo auto, gan mikroautobusu, gan smago automašīnu virsbūvē. Tāpat vairākiem transportlīdzekļiem izsistas jumta lūkas un lukturi. Savukārt Rīgā kādam auto bojājumus ap 600 eiro vērtībā vētras laikā nodarījis no koka uzkritis zars. KASKO atlīdzības pēc vakardienas krusas un negaisa apdrošināšanas sabiedrībā ERGO patlaban pieteiktas 450 līdz 1000 eiro apmērā.

Vētras un krusas nodarītie zaudējumi nekustamajam īpašumam izmaksu ziņā vidēji ir apjomīgāki – šajā apdrošināšanas veidā pieteiktās atlīdzības pagaidām svārstās no 900 līdz 2000 eiro. Vairumā gadījumu ēkām ir bojāti jumti – tos vai nu pacēlis, aizpūtis stiprais vējš vai arī uz jumta uzkrituši koki. 1700 eiro atlīdzība pieteikta pēc tam, kādā privātīpašumā vējš izrāvis vārtus un krītošie zari sabojājuši ēkas apmetumu, kā arī izsituši logu, bet citā ēkā 2000 eiro zaudējumi radušies dēļ vētras laikā plīsušas ūdens caurules, kas nopludinājusi telpas. Precīzi zaudējumu apmēri tiks noteikti pēc īpašumos nodarīto postījumu apsekošanas.

“Vakar piedzīvotā negaisa, vētras un krusas postījumi vēl tiek apzināti – precīzākām aplēsēm būs nepieciešamas vairākas dienas. Tāpat jāņem vērā, ka lielākiem bojājumiem parasti vajadzīgas ilgākas un sarežģītākas aplēses, tāpēc izmaksu ziņā apjomīgākie apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi, visticamāk, vēl tikai gaidāmi. ERGO gadījumā dabas stihiju risks, kas sevī ietver arī stipra vēja, negaisa un krusas radītus zaudējumus īpašumam, automātiski tiek iekļauts nekustamā īpašuma apdrošināšanas polisēs. Savukārt auto īpašiekiem jāatceras, ka OCTA neparedz atlīdzības izmaksu par transportlīdzekļa bojājumiem, kas radušies dabas stihiju dēļ. Lai sevi pasargātu no šāda veida zaudējumiem, automašīnai nepieciešama KASKO apdrošināšana ar iekļautu dabas stihiju risku. Tad apdrošinātājs varēs segt zaudējumus par dabas stihiju postījumiem, kas mūsdienās klimata pārmaiņu dēļ kļūst arvien aktuālāki,” skaidro ERGO Risku parakstīšanas departameta direktors Raitis Čaklis.

Apdrošināšanas kontekstā postošākās no pēdējā laikā Latvijā piedzīvotajām dabas stihijām bijušas 2022. gada ziemas vētras, par kuru radītajiem zaudējumiem ERGO atlīdzībās izmaksāja teju 700 000 eiro. 94 % no šīs summas veidoja nekustamā īpašuma bojājumi, bet transportlīdzekļu īpašniekiem tika izmaksāti vairāk nekā 40 000 eiro. 

Savukārt pēc šī gada janvāra plūdiem Jēkabpils pusē  ERGO atlīdzībās izmaksāja ap 52 000 eiro – galvenokārt par postījumiem nekustamajos īpašumos.

 

Papildu informācija:
Guna Kaše
sabiedrisko attiecību vadītāja 
ERGO Insurance SE Latvijas filiāle
ERGO Life Insurance SE Latvijas filiāle
Skanstes iela 50, Rīga, LV-1013
Tālr. 67081941
Mob.tālr. +371 26041749
E-pasts: guna.kase@ergo.lv