Baltijas ceļam 35 – aicinām noiet savu Baltijas ceļu!

24.04.2024.

Baltijas ceļa unikālā vēsture dzīvos mūžīgi. Šogad, Baltijas ceļa 35. gadadienā, svinēsim Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vienotību, atceroties 1989. gadu, kad tūkstošiem cilvēku sadevās rokās, lai parādītu, ka brīvība ir vislielākā vērtība. Par godu Baltijas ceļa atcerei ikviens tiek aicināts piedalīties soļu izaicinājumā “Noej savu Baltijas ceļu!”, kas ar apdrošināšanas sabiedrības ERGO atbalstu norisināsies lietotnē “#walk15”.

Mērķa sasniegšanai – četri mēneši

Soļu izaicinājumā “Noej savu Baltijas ceļu!” no 22. aprīļa līdz 23. augustam, Baltijas ceļa gadadienai, būs iespējams piedalīties no jebkuras vietas visā pasaulē. Tas būs individuāls izaicinājums ar mērķi katram dalībniekam četru mēnešu laikā noiet vismaz 650 kilometru lielu distanci. Tieši tāds bija Baltijas ceļa garums, simboliski savienojot Baltijas valstu galvaspilsētas pirms 35 gadiem.

Kopš reģistrēšanās sākuma līdz izaicinājuma pirmajām dienām “#walk15” lietotnē iniciatīvai pieteikušies jau vairāk nekā 15 000 dalībnieku no vismaz 40 pasaules valstīm – gan no Baltijas, gan Lielbritānijas, Norvēģijas, Īrijas, Vācijas, ASV, Dānijas, Rumānijas, Ukrainas u.c. Plānots, ka līdz 23. augustam izaicinājuma dalībnieku skaits varētu sasniegt 100 000.

“Jau pirms pieciem gadiem, godinot Baltijas ceļa jubileju, aicinājām Latvijas, Lietuvas  un Igaunijas iedzīvotājus piedalīties soļu izaicinājumā. Toreiz divu dienu laikā visi kopā nogājām distanci, kas atbilst 129 Baltijas ceļiem. Arī šogad vēlamies, lai neatkarīgi no atrašanās vietas mēs būtu vienoti un svinētu Baltijas ceļa gadadienu kopā, mērojot katrs savu Baltijas ceļu, kas nozīmē būt arī fiziski aktīviem, noejot apmēram 7500 soļu dienā,” stāsta projekta iniciatore un “#walk15” vadītāja Vlada Musvidaite-Vilčauske.

Soļu izaicinājums, godinot vēsturi un brīvību

“Dzīvojot neatkarīgā valstī, daudzas lietas mums šķiet pašsaprotamas. Tostarp brīvība un mierīga pastaiga dabā. Arī iespēja iet, doties uz priekšu – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Tomēr jāapzinās, ka tās ir milzumlielas vērtības, kuras cilvēki tā pa īstam novērtē tikai tad, kad tās zūd. Manuprāt, soļu izaicinājums ir brīnišķīgs veids, kā šīs vērtības apzināties un svinēt to, kas mums dots. Pavisam vienkāršā veidā – dodoties pārgājienos, baudot mūsu zemes skaistumu, Latvijas, Baltijas burvīgo dabu un kustības prieku. Un vienlaikus mērojot katrs savu Baltijas ceļu,” aicina iniciatīvas atbalstītāja, ERGO Latvijas filiāļu vadītāja Aija Medne.

Ikviens, kurš mēros distanci Baltijas ceļa garumā, piemiņai par dalību iniciatīvā saņems īpašu diplomu. Izaicinājuma virsmērķis ir visiem kopā noiet pēc iespējas vairāk kilometru, vienojoties kopējam mērķim un simboliski godinot Baltijas ceļu. Šī izaicinājuma norisei un jau nostaigātajam attālumam var sekot līdzi speciāli izveidotā tīmekļvietnē https://3free.eu/lv/.

Lai pievienotos izaicinājumam, aicinām lejupielādēt mobilo soļu skaitīšanas lietotni “#walk15”!

 

Papildu informācija:
Guna Kaše
komunikācijas projektu vadītāja 
ERGO Insurance SE Latvijas filiāle
ERGO Life Insurance SE Latvijas filiāle
Skanstes iela 50, Rīga, LV-1013
Tālr. 67081941
Mob.tālr. +371 26041749
E-pasts: guna.kase@ergo.lv