Jautājumi un atbildes

atbildes:

Kā tiek izmaksāts uzkrājums?

Uzkrājumu izmaksājam apdrošināšanas termiņa beigās.

Kas notiek, ja apdrošinātais iet bojā līguma darbības laikā?

Ja apdrošinātais iet bojā, tad līgumā noteiktais mantinieks saņems:

  • līgumā noteikto dzīvības apdrošinājuma summu – ja veikts uzkrājums ar garantēto ienesīgumu 
  • līgumā noteikto dzīvības apdrošinājuma summu un uz to brīdi uzkrāto kapitālu – ja veikts uzkrājums ieguldījumu fondos 

Kādi ir nosacījumi lai saņemtu nodokļu atvieglojumus?

  • Līguma termiņš ne īsāks par 10 gadiem;
  • Iemaksas nepārsniedz 10% no tavas gada bruto darba samaksas (kurai tiek piemērota 20% IIN likme; darba samaksa pirms nodokļu nomaksas).

Kā saņemt nodokļu atvieglojumus?

  • Lai saņemtu nodokļu atvieglojumus, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniedz Gada ienākumu deklarāciju. Tagad to  vari izdarīt dažu minūšu laikā, izmantojot Elektroniskās deklarēšanās sistēmu (EDS)
  • Deklarāciju par iepriekšējo gadu vari iesniegt, sākot ar 1. martu. Ir iespējams deklarēt maksājumus arī par iepriekšējiem trīs gadiem, ja tas nav izdarīts līdz šim
  • Deklarācijai nav jāpievieno nekādi dzīvības apdrošināšanas maksājumus apliecinoši dokumenti vai izziņas, jo informācija par veiktajām iemaksām jau būs pieejama un deklarācija automātiski aizpildīta – atliks vien norādīt savu norēķinu kontu un apstiprināt deklarāciju 
  • Pēc deklarācijas iesniegšanas VID veiks nodokļu atvieglojumu aprēķinu un pārskaitīs nodokļu atvieglojumu naudu uz norādīto bankas kontu trīs mēnešu laikā no iesniegšanas brīža

Cik būs jāmaksā, lai veidotu uzkrājumu?

Minimālā summa, lai sāktu veidot uzkrājumu, būs atkarīga no tā, kādu ienesīguma veidu izvēlēsies savam uzkrājumam. Tā piemēram, uzkrājumam fondos, minimālā iemaksa ir 30 eiro mēnesī, un tu vari palielināt ikmēneša iemaksas apmēru, nekonsultējoties ar mums. Savukārt, uzkrājumam ar garantēto ienesīgumu, minimālā iemaksa ir 15 EUR. Maksimālo iemaksu nosaki tu pats, taču rēķinies, ka 20% nodokļu atlaide tiks piemērota tikai iemaksām.

Vai izmaksas apliekas ar nodokli?

Ir piemērojami spēkā esošie Latvijas Republikas nodokļi.

Apdrošināšanas atlīdzība, kas tiek izmaksāta apdrošinātā nāves gadījumā vai par papildapdrošināšanas gadījumu, netiek aplikta ar nodokļiem.

Līguma termiņa beigās, saņemot uzkrātos līdzekļus, tiek aprēķināts tikai kapitāla pieauguma nodoklis 20% apmērā no starpības starp saņemamo uzkrājumu un kopējām iemaksām. Atlīdzības saņēmējam par nodokļu aprēķināšanu un ieturēšanu nav jāuztraucas, jo to veiks ERGO.

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.