“United Buddy Bears” izstāde Rīgā

Lāči par toleranci un saprašanos starp tautām

2018.gada augustā Doma laukumā tika izstādīti vairāk nekā 140 apgleznoti divmetrīgi lāči jeb “United Buddy Bears” izstāde no Berlīnes. Šī izstāde bija  dāvana Latvijai par godu simtgades jubilejai, kā arī šī ir Berlīnes lāču pirmā vizīte Baltijā. Priecājamies, ka ERGO varēja palīdzēt krāšņajiem lāčiem un skaistajai idejai, ko tie nes sev līdzi pa pasauli, nokļūt Latvijā.

Berlīnes lāči pārstāv Apvienoto Nāciju atzītās valstis, to iedzīvotājus un kultūru, bet ne politisko sistēmu. Lāči stāv plecu pie pleca, simbolizējot toleranci un saprašanos starp tautām, kurās valda miers. Ar šādu moto Berlīnes lāči apceļo pasauli, un tos jau ir redzējuši aptuveni 40 miljoni apmeklētāju 30 pilsētās visos kontinentos.

Berlīnes lāčiem ir īpaša papildu misija – palīdzēt trūkumā nonākušiem bērniem. Tāpēc Rīgā izstāde kopā ar Bērnu slimnīcas fondu vāks ziedojumus mazajiem pacientiem, kuri ārstniecībai nevar saņemt valsts finansējumu.

ERGO bija “United Buddy Bears” izstādes atbalstītājs, uz izstādes laiku Rīgā, apdrošinot šī pasākuma organizatoru atbildību.