Sociālā kampaņa “Laiks atmest.”

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību tam, ka mobilo ierīču lietošana pie stūres ir bīstama un rada satiksmes drošības draudus, ERGO kopā ar partneriem - Drošas Braukšanas skolu un Valsts policiju 2018. gada 30. novembrī uzsāka sociālo kustību “Laiks atmest.”, aicinot autovadītājus nelietot mobilo tālruni pie stūres un atmest šo kaitīgo ieradumu. 

Kampaņas mērķis

  • Vērst sabiedrības uzmanību uz drošības riskiem, kas saistīti ar mobilo telefonu lietošanu pie stūres.
  • Samazināt to autovadītāju skaitu, kuri automašīnas vadīšanas laikā lieto mobilo telefonu.

Problēmas apraksts

Mobilo ierīču lietošana pie auto stūres ir bīstams un kaitīgs ieradums, kas apdraud ne tikai pašu autovadītāju, bet arī citus satiksmes dalībniekus.

  • Saskaņā ar Valsts policijas datiem Latvijā ik dienu uz ceļiem notiek aptuveni 100 ceļu satiksmes negadījumu. No tiem teju 1/5 daļa notiek neuzmanības dēļ, iespējams, lietojot mobilo tālruni pie stūres.
  • Lai identificētu šo problēmu, nav pat nepieciešams veikt dārgus pētījumus, atliek vien pavērot autovadītājus automašīnās, ko arī izdarīja ERGO. 1 minūtes laikā krustojumu šķērso ap 30 līdz 40 automašīnu, ap 20% no tām, tiek lietots mobilais telefons.

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.