ERGO atbalsta

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību tam, ka mobilo ierīču lietošana pie stūres ir bīstama un rada satiksmes drošības draudus, ERGO kopā ar partneriem - Drošas Braukšanas skolu un Valsts policiju 2018. gada 30. novembrī uzsāka sociālo kustību “Laiks atmest.”, aicinot autovadītājus nelietot mobilo tālruni pie stūres un atmest šo kaitīgo ieradumu. 

Kampaņas mērķis

Vērst sabiedrības uzmanību uz drošības riskiem, kas saistīti ar mobilo telefonu lietošanu pie stūres.
Samazināt to autovadītāju skaitu, kuri automašīnas vadīšanas laikā lieto mobilo telefonu. 

Problēmas apraksts

Mobilo ierīču lietošana pie auto stūres ir bīstams un kaitīgs ieradums, kas apdraud ne tikai pašu autovadītāju, bet arī citus satiksmes dalībniekus.

Saskaņā ar Valsts policijas datiem Latvijā ik dienu uz ceļiem notiek aptuveni 100 ceļu satiksmes negadījumu. No tiem teju 1/5 daļa notiek neuzmanības dēļ, iespējams, lietojot mobilo tālruni pie stūres. 

Lai identificētu šo problēmu, nav pat nepieciešams veikt dārgus pētījumus, atliek vien pavērot autovadītājus automašīnās, ko arī izdarīja ERGO. 1 minūtes laikā krustojumu šķērso ap 30 līdz 40 automašīnu, ap 20% no tām, tiek lietots mobilais telefons. 

Ingrīda Ķirse, apdrošināšanas sabiedrības ERGO valdes locekle Baltijas valstīs:

“Mums kā sociāli atbildīgam uzņēmumam, ir svarīgi informēt un izglītot sabiedrību par drošības jautājumiem, lai mazinātu drošības riskus gan pašiem autobraucējiem, gan sabiedrībai kopumā. ERGO aicina ikvienu – gan uzņēmumus un organizācijas, gan autovadītājus un citus ceļu satiksmes dalībniekus, iesaistīties šajā sociālajā kustībā un vērsties pret mobilo ierīču lietošanu pie stūres, izskaužot to kā jebkuru citu kaitīgu ieradumu, piemēram, smēķēšanu, braukšanu dzērumā u.tml. Šīs sociālās iniciatīvas uzbūve ir veidota kā cīņa ar kaitīgu ieradumu – sākotnēji aktualizējot problēmu un pēc tam aicinot katram pašam un visiem kopā to risināt, sniedzot gan padomus, gan arī piedāvājot praktisku palīgrīku - mobilo aplikāciju “Mobilais detokss”.

Normunds Krapsis, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks:

“Telefona lietošana pie stūres ir ne tikai kaitīgs, bet arī ārkārtīgi bīstams ieradums. Mirkļos, kad novēršamies no ceļa, viena sekunde var izmanīt visu. Neskatoties uz to, ka regulāri autovadītājiem tiek atgādināts un stāstīts par iespējamajiem riskiem, diemžēl jāteic, ka šis ieradums ir ļoti iesakņojies ikdienas cilvēku dzīvē. Sodu bardzība ir tikai viens no veidiem, kā cīnīties ar šo problēmu, tomēr vēlos uzsvērt, ka pašiem ceļu satiksmes dalībniekiem ir jāmaina attieksme un jādomā par savu drošību.”


Jānis Vanks, Drošas Braukšanas Skolas vadītājs: 

„Gan vasarā, gan ziemā autovadīšana prasa nedalītu uzmanību uz ceļa, jo satiksme ir neparedzama, var notikt negaidītas situācijas, un jebkura blakus darbība - ēšana, kafijas dzeršana, smēķēšana vai vēl ļaunāk mobilā tālruņa lietošana pie stūres, var radīt bīstamas situācijas un nopietnas sekas. Turklāt arvien biežāk autobraucēji lieto telefonu ne tikai zvanu saņemšanai, ko būtu ērti un salīdzinoši drošāk darīt, izmantojot brīvroku tehnoloģijas, bet arī dažādu notikumu fiksēšanai uz ceļa – fotografēšanai, filmēšanai un šīs informācijas ievietošanai sociālajos tīklos. Uzskatu, ka autobraucējiem būtu maksimāli jāizvairās no blakus nodarbēm, atrodoties pie auto stūres, jo ceļš pieprasa pilnīgu uzmanību un nedod atlaides.”

Ja Tu lieto mobilo telefonu pie stūres, jautājums ir nevis VAI notiks, bet KAD notiks negadījums!

 

Kampaņas laikā paredzētās aktivitātes 

Sabiedrības informēšana
ERGO regulāri informēs un vērsīs sabiedrības uzmanību uz riskiem, kas saistīti ar mobilo telefonu lietošanu pie stūres, tai skaitā piedāvās dažādus ekspertu padomus un risinājumus, šīs problēmas izskaušanai. 
Lai aktualizētu šo problēmu, tiks piesaistīti dažādi sabiedrībā atpazīstami viedokļu līderi, kuri vērsīs savu sociālo tīklu sekotāju uzmanību uz šo problēmu.

Darba devēju, iestāžu un organizāciju iesaiste
Kustības ietvaros ERGO uzrunās arī savus sadarbības uzņēmumus un klientus, sniedzot padomus par veicamajām darbībām uzņēmumā, kas varētu palīdzēt mazināt mobilo tālruņu lietošanu auto vadīšanas laikā, kā arī aicinot dalīties ar savu pieredzi.

Drošas braukšanas nodarbības
Sociālās kustības “Laiks atmest!” ietvaros ERGO sadarbībā ar Drošas braukšanas skolu decembrī organizēs drošas braukšanas nodarbības, kurās tiks sniegti gan praktiski padomi drošai braukšanas ziemas apstākļos, gan arī pievērsta uzmanība tam, cik ļoti bīstama var būt telefona lietošana autovadīšanas laikā, jo sevišķi neparedzētās situācijās.

Aplikācija Mobilais detokss
2019. gada gada sākumā ERGO plāno piedāvāt praktisku rīku – mobilo aplikāciju Mobilais detokss, kas iekļaus konkrētu risinājumu un ekspertu padomus, lai palīdzētu autovadītājiem atteikties no telefona lietošanas pie stūres un atbrīvoties no šī kaitīgā ieraduma.

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.