Deviņu mēnešu darbības rezultāti

ERGO Baltijā deviņos mēnešos parakstīto prēmiju apjoms pārsniedz 97 milj. eiro

 

Saskaņā ar Starptautiskā finanšu pārskata standartu (IFRS) novērtējumu, šī gada 9 mēnešos ERGO apdrošinātāju grupa Baltijā sasniegusi parakstīto prēmiju apjoma pieaugumu visos apdrošināšanas segmentos, kopumā pārsniedzot 97 milj. Eiro.

ERGO apdrošinātāju grupa Baltijā nopelnīja 2,9 milj. eiro, no kuriem vislabākie darbības rādītāji un lielākā peļņas daļa sasniegti nedzīvības apdrošināšanas sabiedrībā ERGO Latvija un ERGO Life Insurace SE Latvijas filiālē.

Savukārt ERGO dzīvības apdrošināšanas kompānijas ERGO Life Insurance SE peļņa šī gada deviņos mēnešos pieaugusi par vairāk nekā par 50%, salīdzinot ar identisku periodu pērn.

 

Šī gada pirmajos 9 mēnešos apdrošināšanas atlīdzībās ERGO klientiem Baltijā izmaksāja 48 milj. eiro, kas ir par 2,08 milj. eiro vairāk nekā līdzvērtīgā periodā pērn.

Dr. Kestutis Bagdonavičius, ERGO valdes priekšsēdētājs Baltijā, ir pārliecināts, ka šī gada prēmiju pieaugums ir rezultāts, ko izdevies sasniegt pateicoties izvēlētājai stratēģijai. „Ekonomiskās situācijas stabilizēšanās, konstanti izpildes rādītāji un stratēģija, kā arī risinājumi, kas savlaicīgi un konsekventi pielāgoti tirgus situācijai, ir būtiskākie faktori, kas ļāvuši sasniegt tik veiksmīgu prēmiju pieaugumu. Neskatoties uz komplicēto ekonomisko vidi, visām ERGO sabiedrībām Baltijā izdevies sasniegt izcilus rādītājus. Kopumā šādus rezultātus izdevies sasniegt pateicoties rūpīgi apdomātai risku parakstīšanas politikai, profesionālai investīciju pārvaldībai, organizācijas pielāgošanai tirgus attīstībai, kā arī koncentrējoties uz efektivitāti, kas atbilst ERGO apdrošinātāju grupas rentabilitātes pieauguma stratēģijai,” skaidroja Dr. Bagdonavičius.

Nedzīvības apdrošināšanas segmentā ERGO apdrošinātāju grupa Latvijā piedzīvoja lielāko parakstīto prēmiju pieaugumu - tas ir par 22% vairāk nekā identiskā periodā 2010.gadā. Veselības apdrošināšanas segmentā vislielākais prēmiju pieaugums sasniegts ERGO Igaunijā - 42%. Savukārt ERGO Lietuvā ir līderis dzīvības apdrošināšanas segmentā, kur salīdzinājumā ar līdzvērtīgu periodu pērn sasniegts 21% pieaugums.

Līdzās prēmiju apjoma pieaugumam visos apdrošināšanas segmentos palielinājies arī apdrošināšanas atlīdzību skaits, īpaši KASKO un OCTA segmentos. Latvijā izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību skaits pieaudzis par vairāk nekā 25%.

Visi ERGO apdrošinātāju grupas meitas uzņēmumi Baltijā – ERGO Invest, ERGO Funds un ERGO Baltkrievijā – šī gada 9 mēnešos strādājuši ar rentabliem darbības rādītājiem.

Komentējot šī gada prognozes, Dr.Kestutis Bagdonavičiusnorāda, ka apjomu pieaugums ir prognozējams visos segmentos arī gada griezumā. „Ņemot vērā pēdējās ERGO Baltijas apdrošināšanas grupas prognozes, šogad Baltijas apdrošināšanas tirgus atgriezīsies uz izaugsmes ceļa, un ilgtermiņa izaugsme Baltijas valstīs ir ļoti perspektīva. Lai gan katrā valstī nozares atveseļošanās turpinās dažādos tempos, būtiski, ka nozare kopumā atveseļojas”, atzīst ERGO Baltijas apdrošināšanas grupas valdes priekšsēdētājs un uzsver, ka apdrošināšanas tirgus šogad, iespējams, saskarsies ar konsolidāciju.

Par ERGO apdrošināšanas grupu

ERGO ir viena no vadošajām apdrošinātāju grupām Baltijas reģionā, kas darbojas dzīvības, nedzīvības, veselības un pensiju apdrošināšanas segmentos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī Baltkrievijā. ERGO Baltijā apdrošināšanas sabiedrību parakstīto prēmiju apjoms 2010.gadā sasniedza 130 miljonus eiro.

Baltijas valstīs ERGO pakalpojumiem, ekspertu zināšanām un finansiālajai stabilitātei uzticas vairāk kā 450 000 klientu.

ERGO apdrošināšanas sabiedrības Baltijā ietilpst ERGO Apdrošinātāju Grupā, kas ir viena no Eiropas lielākajiem grupām ar kopējo gada parakstīto prēmiju virs 19 miljardi eiro. ERGO ir pārstāvēts 30 pasaules valstīs, apvienojot 135 apdrošināšanas sabiedrības un apkalpojot vairāk kā 40 miljonus klientu.

ERGO Apdrošinātāju Grupas akcionārs ir Munich Re, kas ir viena no pasaulē vadošajām pārapdrošināšanas un risku apdrošināšanas sabiedrībām.

 

Sīkākai informācijai:
Inese Kronberga
ERGO komunikāciju speciāliste
Tālr.: 29215409; 67081941
Inese.Kronberga@ergo.lv